Stránky o hře Stronghold a dalších verzí

Tato stránka je jenom o hře Stronghold a dalších verzích hry Stronghold.

Tipy a rady

Olejové skvrny

Pro nepřítele neviditelná a neskutečně účinná past. Pokud přechází nepřítelovy jednotky, přes toto pole, vystřelte s lučištníkem ohnivý šíp do oleje ( lučištník musí stát u "grilu" ). V následujícím požáru uhoří a zraní se mnoho jednotek...


Bodce

Další učiná past, neviditelné propadlo s bodci uvnitř. Aktivuje se samo.


Vlci

Pokut máte před hradbami mnoho těchto kodců, dokážete se dlouho bránit. Psi si dokáží poradit se slabšími jednotkami a ve smečce zdolají i pár rytířů.


Hradby a brána

Nacpěte na ně maximum lučištníků a kopytníků, pro odražení žebříků. Útočníky stále zasypávejte šípy...


Vodní příkop

Velmi účinná obrana. nepřítel musí nejprve překopat vodu, což je zdrží a pokud máte mnoho lučištníků...


Engineers

Vždy jich mějte pár do zásoby... Nikdy nevíte kdy se může hodit.


Olej

Vylévání vařícího oleje z hradeb je ideální na jednotky, jenž se chystají je rozbít.


Jednotky

Vždy jich mějte pár do zásoby... Nikdy nevíte kdy se může hodit.


Katapulty a balisty

Pokud nepřítel nemá nic s dlouhým dostřelem, nechte zprvu útočit je. Až rozboří zdi a věže započněte teprve útok s pěšáky.


Tuneláři , žebříkáři

Tuneláři se můžou prokopat nenápadně pod hradbami, jejich využití, ale brání to že jsou většinou odhaleni a zmasakrováni. žebříkáři jsou dobří, když nemáte katapulty a potřebujete se dostat do hradu.


Štíty

Pojízdné štíty mají tu výhod, že absorbují mnoho lukostřeleckých útoků. Pokut je v oblasti útoku mnoho lukostřelců neváhejte s jejich použitím.


Obléhací věž a beranidlo

Beranidlo je zejména vhodné k rozbíjení hradeb a to pro svou velkou odolnost. Obléhací věž se využívá k dostání mnoho vojáků na hradby.


Špatné a dobré stavby

Pokud stavíte špatné stavby ( šibenice ) , vaši lidé mají strach a pracují efektivněji, ovšem na úkor vaší oblíbenosti. Dobré věci (rybníček) zvyšují vaši oblíbenost, ovšem snižují pracovní morálku...


Dobýt hrad

Nejlepší je mít spoustu střelců s kuší asi kolem 150, ty vyšlete na hrad a pozabijete tím většinu nepřátel. Potom stačí vyslat pár engineers na proboření hradeb. A nakonec odvážné rytíře, kteří dobudou hrad.

 
Tato stránka je jenom o hře Stronghold a dalších verzích hry Stronghold.