Stránky o hře Stronghold a dalších verzí

Tato stránka je jenom o hře Stronghold a dalších verzích hry Stronghold.

Cheaty

Odstartujte hru v příslušném adresáři příkazem STRONGHOLD DEBUG. Ve hře pak:

[ALT]+[B] - menší ztráty nepříteli
[ALT]+[F] - větší ztráty nepříteli
[ALT]+[K] - zničí nepříteli opevnění
[ALT]+[P] - zvyšuje úroveň tvých
[ALT]+[C] - přidá jednu příšeru
[ALT]+[L] - zvýší úroveň jednotek

Podle Scorpions Software - www.cheater.cz jsou tyto cheaty na hru z roku 1993 od firmy SSI. Následující cheaty by pak měli fungovat ve hře kterou asi většina z vás má. I zde ale záleží na verzi hry.

V hlavním menu stiskněte [Shift] + [Alt] + [A] ke zpřístupnění cheat módu (dle některých zdrojů nikoliv v hlavním menu, ale až v BRIEFINGU před misí!). Nyní během hry stiskněte :

[Alt] + [C] - Všechny mise (v obrazovce misí), poté :
[Alt] + [K] - Volné stavění (nekonečno všech surovin) - ve hře
[Alt] + [X] - 100 Popularity a 100 Zlata - ve hře

Podle někoho je třeba nejprve stisknout [Alt] + [C], ukončit misi a na obrazovce s misemi stisknout [Shift] + [Alt] + [A] pro zpřístupnění všech misí.

Tento cheat funguje i v demoverzi hry : když lovci kuchají zvěř, tak dejte zzz, potom znova zzz a lovci budou nosit nekonečně jídla.

Tipy a triky:

1. Jděte do adresáře hry Stronghold, najděte soubor game.data, přepište všechna čísla na nulu, uložte a nastartujte hru. Teď budete mít vše zadarmo !

2. Střelci mají jednu dobrou vlastnost. Při útoku na cizí hrad střelci na hradbách a věžích řízení umělou inteligencí nestřílí na maximální dostřel. Nechá se toho využít, i když jde jen asi o 1 cm. Po malých kouskách se přibližujte svými archery (lučištníky) k nepřátelské věži. Pokaždé zkuste, jestli už náhodou nemůžete střílet. POZOR!!! Tento trik většinou funguje pouze na střelce po obvodu věže nebo na hradbách. Na ty, co jsou uprostřed věže to jde taky, ale ti přijdou k okraji věže a začnou po vás střílet. Stane se vám i že vám střelci řeknou "Not target him, Sir!", znamená to "Nelze ho zaměřit, Pane!"

3. U obléhacích strojů vám chybí kameny ? Nemáte na ně nebo je prostě nechcete plejtvat ? Nevadí ! Hra má v této oblasti malou "VELKOU" chybičku. Až vám dojdou kameny, tak označte krávu, vystřelte ji a rychle levým tlačítkem znovu klikněte na cíl. Sice se ozve hláška že potřebujete kameny, ale stejně kámen vystřelíte (kráva vám neubude). Pokud vám nevadí, že je to trochu zdlouhavé, můžete takto zničit celý nepřátelský hrad.

4. Trik pro misi v kampani, kde bojujete poprvé proti Wolfovi. Vykopejte si mezi skálou u brány, kolem farem a ke skále s věží vodní příkop (hned po 1. útoku, použijte archery a techniky). Nepřítel zde nepoužívá jednotky, které ho mohou zakopat. Potom vám tam Vlkovi rytíři (pěšáci i na koních) budou stát a ČUMĚT a vy je bez problémů postřílíte. Možná že jsou i další mise, kde nemá nepřítel jednotky k zakopání příkopu a vy tam tohle můžete taky použít.

5. zkuste nalít žhavý olej do vodního příkopu a uvidíte, co jste ještě (možná) neviděli - oheň, který hoří ve vodě !

Existují dva způsoby jak přeskakovat mise. První je sice jednodušší, ale potom už si tuto misi nezahrajete v původním provedení. Druhý je složitější ale můžete hrát znova originál.

1) Postup pro jednodušší způsob :
Otevřete mapeditor, vytvořte např. economic map na ni umístěte Keep a granary. Stiskněte [Esc], dejte edit scenario: NewEvent: Action: Win. Nastavte Edit conditions:1 bread a Start gods např. 600 Bread. Mapu uložte jako missionXX (XX = číslo mise kterou nemůžete vyhrát) a po dotazu na nahrazení souboru odpovězte "Yes". Potom začněte hrát onu misi a po jejím spuštění ji vyhrajete.

2) Pro složitější způsob vytvořte stejnou mapu ale pojmenujte ji jako missionXX+. Vraťte se do Windows, otevřete adresář hry, kde ve složce Maps najdete soubor MissionXX+ a soubor missionXX. Mapu missionXX někam schovejte a u souboru missionXX+ umažte +. Spusťte hru, začněte hrát MissionXX a po spuštění ji vyhrajete. Vraťte se do Windows, soubor MissionXX nahradte původní misí MissionXX (na začátku jste si ji schovali). A můžete začít hrát další misi. :o)

Tip na multiplayer :

Když hrajete multiplayer, a chcete rychle vyhrát, tak se rychle opevněte dřevěnými stěnami tak, abyste v hradbě neměli díru a za hradbu postavte za všechny prachy klece s vlky. Nyní stačí vlky vypustit a oni to vybaví za vás. Dá se to využít i když má nepřítel hradby, protože brána se před vlky nezavíra sama a hlavní výhoda je, že počítač automaticky (v multiplayeru) za lukostřelce na vlky nestřílí, takže lukostřelci jsou proti vlkům na hovno, protože většina taktik v multiplayeru je založená na lukostřelcích a kušostřelcích. Takže než se s armádou vlků v hradu vypořádá, má většinu lidí mrtvých, a vy získáte časovou výhodu. S hradem to má ale jeden háček. Když si nepřítel všimne vaší taktiky a lidově řečeno zabouchne dveře vlkům před nosem, tak vám nedoporučuji otevírat hradby. Vlci se totiž přesunou velmi rychle k vám. Proto je to dobré udělat až když soupeř těžiště své ekonomiky přesune za hradby, zatímco vy se snažíte potlačit v hradu. Též je to dobrá obrana proti nepřátelským lukostřelcům na pochodech. Pokud však tuto taktiku dobře využijete, k lukostřelcům se nepřítel nedostane. Tuto taktiku jsem vyzkoušel, ale neprozkoumal jsem všechny možné aspekty. Takže každý, kdo hraje Stronghold na internetu, nakopejte pár nafoukaných Amerických zadků !

 
Tato stránka je jenom o hře Stronghold a dalších verzích hry Stronghold.